Temat:

PRAWO PRACY - nowe przepisy od stycznia 2017. Zmiana zasad wydawania świadectw pracy, pozyskiwanie osób do wykonywania pracy, poprawny wybór podstawy zatrudnienia, zasady poprawnego zwalniania [nr 5187]

 termin jest potwierdzony

Termin: 19-01-2017
Godziny zajęć: 10:00 - 15:00
Prowadzący:
Monika Frączek

- specjalista prawa pracy z 16 letnim doświadczeniem. Prawnik, wieloletni główny specjalista w Departamencie Prawa Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Uczestnik prac legislacyjnych w MPiPS, Trójstronnej Komisji ds. Społeczno - Gospodarczych oraz w Parlamencie. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także pracodawców i osób zarządzających w imieniu pracodawcy przedsiębiorstwem lub instytucją.

Lokalizacja:
Miejsce: Centrum Biurowe Lubicz - sala konferencyjna Parter (mapka dojazdu)
Województwo: małopolskie
Miasto: Kraków
Ulica: Lubicz 23
Opis miejsca:

Będziemy Państwa gościć w Centrum Biurowym Lubicz.
Budynek Centrum Biurowe Lubicz jest biurowcem charakteryzującym się
najwyższym światowym standardem. Obiekt usytuowany jest w ścisłym centrum Krakowa, u zbiegu ulic Lubicz i Rakowickiej.
Od Rynku Głównego dzieli go kilka minut drogi pieszo.

Istnieje możliwość korzystania z parkingu przed biurowcem. Koszt wynosi 4 zł/godzinę (wyłącznie dla uczestników szkolenia). Cena postoju w pozostałych przypadkach to 15 złotych/godzinę). O szczegóły proszę pytać osobę obsługującą szkolenie.

Opis:

Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą się zapoznać z praktycznymi skutkami zmian, jakie wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2017 r., w zakresie przede wszystkim nowego trybu wydawania świadectw pracy oraz nowych zasad wynagradzania umów zlecenia i świadczenia usług, do których stosuje się przepisy o zleceniu (i związanych z tym nowych postanowień, do tej pory do treści takich umów niewprowadzanych).

W ramach szkolenia zostanie przybliżona wykładnia już obowiązujących przepisów, a także nowe przepisy, które wejdą w życie w kolejnych miesiącach 2017 r.

Szkolenie pozwoli również zapoznać się z dalszymi, planowanymi zmianami, które mają wejść w życie w połowie 2017 r.

Program:

I. Prawidłowe przyjmowanie do pracy, w tym:

  1. Zmniejszone ograniczenia w zatrudnianiu kobiet w tym:
  • nowy wykaz prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży i karmiących dziecko piersią, mogących mieć niekorzystny wpływ na ich zdrowie, przebieg ciąży lub karmienie dziecka piersią,
  • nowe regulacje dotyczące prac, których nie powinny wykonywać kobiety nie będące w ciąży lub w okresie karmienia dziecka piersią związane z wysiłkiem fizycznym i ręcznym transportem ciężarów oraz prace pod ziemią w kopalniach,
  1. Nowe zasady przyjmowania do pracy cudzoziemców z tzw. państw trzecich (zmiany, które mają wejść w życie od kwietnia 2017 r. i 1 stycznia 2018 r.),
  2. Osoba do wykonywania pracykierowana z agencji zatrudnienia (w tym agencji pracy tymczasowej, z urzędu pracy albo z zakładu karnego) – obowiązki przyjmującego do wykonywania pracy,
  3. Zasady zawierania umów o pracę oraz obowiązek potwierdzania warunków umowy w przypadku jej zawarcia w formie ustnej albo dorozumianej, planowane zmiany pozwalające od 1 czerwca 2017 r. dokonywania wymienionych czynności prawnych w formie elektronicznej,
  4. Zasady określania w umowie o pracę:
  • miejsca prawy (zgodnie z najnowszym orzecznictwem Sądu Najwyższego),
  • wynagrodzenia ze wskazaniem jego składników (nowe, planowane podejście do wypłaty na konto bankowe pracownika),
  • klauzuli dla pracownika zatrudnionego na część etatu,
  1. Obowiązki związane z zawieraniem nielimitowanych umów na czas określony, w tym;
  • obowiązek wskazania przyczyny albo przyczyn zawarcia umowy w przypadku umowy na czas określony nielimitowanej na podstawie przepisów Kodeksu pracy
  • obowiązek zawiadomienia PIP o zawarciu umowy na czas określony z powodu obiektywnych przyczyn leżących po stronie pracodawcy,
  • obowiązek zapoznania nowego pracownika z obowiązującym u pracodawcy Regulaminem pracy, termin na spełnienie tego obowiązku,
  • udostępnianie przepisów o równym traktowaniu w zatrudnieniu,
  • obowiązek tworzenia i przekazywania tzw. informacji o dodatkowych warunkach zatrudnienia,
  1. Zasady zawierania umowy o pracę na zastępstwo, z uwzględnieniem najnowszej wykładni i orzecznictwa Sądu Najwyższego,
  2. Zasady odróżniania umów o pracę na czas określony w celu wykonywania pracy o charakterze sezonowym od innych umów na czas określony w świetle orzecznictwa Sądu Najwyższego,
  3. Obowiązek założenia akt osobowych dla nowego pracownika, w szczególności:
  • planowana (od 1 czerwca 2017 r.) możliwość prowadzenia akt osobowych w postaci elektronicznej,
  • zasady dokonywania zmiany postaci dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych z papierowej na elektroniczną,
  • zasady postępowania z dokumentami sporządzonymi w formie pisemnej po zmianie postaci dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych (obowiązek zwrócenia pracownikowi),
  • zasady wydawania wydruków komputerowy lub kopii elektronicznych całości lub części dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika wraz z oświadczeniem o ich prawdziwości (przypadki, w których pracodawca będzie do tego obowiązany),
  • zasady składania oświadczenia woli o prawdziwości odwzorowań dokumentów posiadanych w aktach osobowych pracowników i składających się na dotyczącą ich pozostałą dokumentacje pracowniczą,
  1. Obowiązki informacyjne wobec nowego pracownika, z uwzględnieniem planowanych zmian w zakresie formy wypełniania tych obowiązków :
  1. Zasady zawierania umów cywilnoprawnych, w tym:
  • postanowienia, które - od 1 stycznia 2017 r. - należało wprowadzić do umów zlecenia i umów o świadczenie usług, do których stosuje się przepisy o zleceniu, zawieranych z osobami fizycznymi,
  • praktyczne postanowienia, które warto zawrzeć w umowach zlecenia oraz umowach o świadczenie usług, do których stosuje się przepisy o zleceniu, zawieranych z osobami fizycznymi, nowe poglądy prezentowane w wykładni,
  • postanowienia, które warto wprowadzić do umów o dzieło w świetle najnowszego orzecznictwa sądowego,

II.  Obowiązki związane z ustaniem zatrudnienia, w tym:

  1. Poprawne złożenie oświadczenia woli pracodawcy o wypowiedzeniu i rozwiązaniu umowy o pracę na mocy porozumienia stron (nowe formy złożenia oświadczenia woli zgodnie z planowanymi rozwiązaniami prawnymi),
  1. Pracownicy szczególnie chronieni przed wypowiedzeniem, ze szczególnym uwzględnieniem pracownic w ciąży i pracowników korzystających z uprawnień rodzicielskich oraz planowanej, szczególnej ochrony pracowników w wieku przedemerytalnym w związku z nowelizacją przepisów dotyczących wieku emerytalnego,
  2. Obowiązek wskazania nowego terminu na odwołanie się pracownika do sądu pracy w razie rozwiązania stosunku pracy przez pracodawcę,
  3. Przypadki, w których wypowiedzenie albo rozwiązanie umowy o pracę wymaga konsultacji z zakładową organizacją związkową, z uwzględnieniem zmian wprowadzanych w przepisach dotyczących związków zawodowych oraz przepisach prawa pracy,
  4. Nowe zasady wydawania świadectw pracy od 1 stycznia 2017 r., w tym:
  • nowe informacje podawane w treści świadectwa pracy,
  • omówienie nowego wzoru świadectwa pracy,
  • terminy na wydanie nowego albo sprostowanego świadectwa pracy,
  • zasady wydawania świadectw pracy za trwające umowy na czas określony i za umowy, które niedawno się zakończyły – przykłady,
  • dalsze zmiany planowane od 1 czerwca 2017 r.
Warte uwagi:

Szkolenie o powyższej tematyce możemy zrealizować na Państwa potrzeby w formie szkolenia zamkniętego.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z naszym biurem tel. 12 413-81-82

Certyfikaty:

Uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia

Polecamy również:

Szkolenia jednodniowe >> ZOBACZ programy

Szkolenia wyjazdowe >> ZOBACZ programy

Szkolenia na zlecenie >> ZOBACZ programy

Cena:
Cena Data Rejestracji Zawiera Rabat
340.00 netto zł./osobę (418.20 zł. brutto) do: 11-01-2017 godz. 15:11 50.00 zł./osobę
390.00 netto zł./osobę (479.70 zł. brutto) od: 12-01-2017

UWAGA: opłata za szkolenie zwolniona z VAT dla jednostek finansujących udział w szkoleniu w co najmniej 70% lub w całości ze środków publicznych.
Uczestników, których dotyczy zwolnienie z VAT prosimy o wypełnienie i przesłanie podpisanego oświadczenia.
POBIERZ OŚWIADCZENIE <

Cena zawiera:
  • udział w zajęciach, konsultacje
  • autorskie materiały szkoleniowe,
  • poczęstunek w przerwie kawowej,
  • lunch,
  • imienne zaświadczenie
Informacje dodatkowe:

Zgłoszenia uczestnictwa można dokonać przez:
- formularz elektroniczny na dole tej strony (zalecane)
- lub telefonicznie 12 413-81-82
- lub pisemnie, faksem 12 413-61-97
- lub przez e-mail: ds@systemszkolenia.pl
Ogólna „Karta zgłoszenia na szkolenie” jest także dostępna na naszej stronie [>>> Dokumenty do pobrania]
Zgłoszenie traktujemy jako potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu
Ewentualnych rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy dokonywać wyłącznie pisemnie (faksem lub pocztą elektroniczną) najpóźniej na trzy dni robocze przed terminem jego rozpoczęcia
Nie dokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału w szkoleniu. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.

Drukuj do pdfWydrukuj formularz zgłoszenia Drukuj do pdfPobierz program Powiadom o najbliższym terminie szkolenia Powiadom o najbliższym terminie szkolenia Poleć szkolenie znajomemu
Copyright (c) 2024 Centrum Promocji i Szkolenia SYSTEM s.c. | 32-087 Zielonki, ul. Wiarusa 11 lok. 1, tel. 510 862 449; 514 953 569; 789 093 920; 12 4138182, 12 4104591 | System CMS: ICEportal 3 CMS | Polityka prywatności
Zamknij