Temat:

Prawo pracy 2018/2019 - w obliczu najnowszych zmian przepisów [nr 5806]

Termin: 26-11-2018 do 29-11-2018
Prowadzący:
Paweł Ziółkowski

- prawnik, trener, publicysta, konsultant. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie tematyki prawnej. Autor  publikacji w prasie fachowej i portalach elektronicznych. Zrealizował ponad 1200 szkoleń o tematyce prawnej, także w formie webinariów. Prowadzi zajęcia na Studiach Podyplomowych Kadry i Płace - Prawo i Praktyka Gospodarcza (GWSH w Katowicach) oraz na Studiach Podyplomowych Rachunkowości i Podatków (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Ekspert Wolters Kluwer. Ekspert Sage. Ekspert Infor. Specjalizuje się w podatkach, prawie pracy i prawie działalności gospodarczej. Wyróżnia go niestandardowy sposób prowadzenia zajęć, z dużą dawką humoru i praktycznych przykładów. Stały współpracownik  firmy SYSTEM.

Lokalizacja:
Miejsce: Hotel Gołębiewski ****, SPA/Tropicana
Województwo: śląskie
Miasto: Wisła
Ulica: Ks.Bp Juliusza Bursche 3
Strona www: www.golebiewski.pl
Opis miejsca:

Hotel Gołębiewski w Wiśle

swoje malownicze położenie zawdzięcza otaczającym go pasmom Beskidu Śląskiego

poprzecinanym uroczymi dolinami, strumieniami i potokami.

Wyjątkowy klimat, lokalizacja, różnorodność atrakcji (między innymi Park Wodny Tropikana), wspaniała atmosfera sprawią, iż wypoczynek w hotelu będzie miły i niezapomniany.

Centrum rekreacyjne SPA - TROPICANA: baseny z zimna i ciepłą wodą, z „falą”, hydromasażem, jacuzzi, kąpiele solankowe, bicze wodne, grota solna, tężnie, sauna parowa i sauny suche-aromatyczne, komora śnieżna – bezpłatnie dla uczestników szkolenia.

Opis:

do 12 listopada cena szkolenia netto:
dla 1 osoby 2.250 zł /od osoby + 23% VAT
dla 2 osób z jednej firmy cena netto: 2150 zł/os. + 23% VAT

po 12 listopada cena szkolenia netto:
2.400 zł /od osoby + 23% VAT

Program:

1. Umowa o pracę jako jedna z form zatrudnienia

  • Rodzaje umów o pracę
  • Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne
  • Umowa zlecenia jako alternatywa dla stosunku pracy
  • Dzieło a zlecenie
  • Kontrakt menedżerski
  • Samozatrudnienie
  • Umowy przenoszące prawa autorskie

2. Terminowe umowy o pracę

  • Zasady zawierania umów na okres próbny
  • Umowy na zastępstwo
  • Limit czasu trwania umów terminowych
  • Limit ilości umów terminowych
  • Konsekwencje naruszenia limitów
  • Umowy nielimitowane

3. Zasady nawiązywania i rozwiązywania umów o pracę

  • Forma umowy
  • Porozumienie stron
  • Rozwiązanie za wypowiedzeniem
  • Rozwiązanie bez wypowiedzenia
  • Możliwość skrócenia okresu wypowiedzenia

4. Nowe zasady wypłaty wynagrodzeń

  • Zasady dokonywania wypłat do końca 2018 r.
  • Zmiana zasad – wprowadzenie domyślnych wypłat bezgotówkowych

5. Minimalne wynagrodzenie

  • Minimalne wynagrodzenie ze stosunku pracy
  • Minimalne wynagrodzenie u zleceniobiorców
  • Minimalne wynagrodzenie u przedsiębiorców
  • Potwierdzanie godzin świadczenia usług
  • Umowy zlecenia (umowy o świadczenie usług), które są wyłączone z minimalnego wynagrodzenia

6. RODO a kadry i płace

  • Dane których można żądać od pracownika
  • Zgoda pracownika na przetwarzanie jego danych
  • Wynikające z RODO zasady przetwarzania danych
  • Kadrowy rejestr czynności przetwarzania danych
  • Umowa o powierzeniu kadr na zewnątrz, a obowiązki związane z RODO
  • Monitoring wizyjny i elektroniczny
  • Wykorzystywanie wizerunku pracownika (np. zdjęcie na stronie internetowej)
  • Stosowanie

7. Nowe zasady prowadzenia monitoringu

  • Monitoring wizyjny
  • Monitoring służbowej poczty elektronicznej
  • Obowiązki informacyjne

8. Elektronizacja akt osobowych

  • Wprowadzenie możliwości prowadzenia akt osobowych w formie elektronicznej
  • Wybór między formą papierową i elektroniczną
  • Zmiana formy prowadzenia akt

9. Skrócenie okresu przechowywania akt osobowych

  • Nowy okres przechowywania akt osobowych
  • Które akta osobowe można przechowywać przez 10 lat
  • Procedury postępowania z aktami osobowymi

10. Urlopy pracownicze

  • Wymiar urlopu
  • Urlop proporcjonalny
  • Zasady wykorzystania urlopu
  • Problemy z urlopem zaległym
  • Urlop na żądanie
  • Propozycje zmian ustawowych (m.in. ujednolicenie wymiaru urlopu i możliwość zastępowania urlopu ekwiwalentem bez konieczności rozwiązywania umowy o pracę)
  • Urlopy okolicznościowy

11. Pracownicze plany kapitałowe

  • Obowiązki pracodawcy związane z PPK
  • Dobrowolny charakter PPK
  • Składka opłacana przez pracodawcę
  • Składka opłacana przez pracownika
  • Dopłaty Skarbu Państwa

12. Zatrudnianie cudzoziemców

  • Nowe zasady zatrudniania cudzoziemców
  • Nowe oświadczenia
  • Możliwość kontynuacji zatrudnienia po upływie oświadczenia
  • Zezwolenia sezonowe
  • Identyfikator podatkowy cudzoziemca

12. Zmiany w płacach planowane na 2019 r.

  • Zniesienie rocznego limitu składek emerytalno-rentowych
  • Zmiana zasad stosowania skali podatkowej u pracowników
  • Przychody i koszty podatkowe

13. Omówienie zagadnień zgłaszanych przez uczestników

Warte uwagi:

Szkolenie o powyższej tematyce możemy zrealizować na Państwa potrzeby w formie szkolenia zamkniętego.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z naszym biurem tel. 12 413-81-82

Certyfikaty:

Uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia

Polecamy również:

Szkolenia jednodniowe >> ZOBACZ programy

Szkolenia wyjazdowe >> ZOBACZ programy

Szkolenia na zlecenie >> ZOBACZ programy

Cena:
Cena Data Rejestracji Zawiera Rabat
2 250.00 netto zł./osobę (2 767.50 zł. brutto) do: 15-11-2018 godz. 22:00 150.00 zł./osobę
2 400.00 netto zł./osobę (2 952.00 zł. brutto) od: 16-11-2018

UWAGA: opłata za szkolenie zwolniona z VAT dla jednostek finansujących udział w szkoleniu w co najmniej 70% lub w całości ze środków publicznych.
Uczestników, których dotyczy zwolnienie z VAT prosimy o wypełnienie i przesłanie podpisanego oświadczenia.
POBIERZ OŚWIADCZENIE <

Cena zawiera:

Przyjazd uczestników i zakwaterowanie:
Od dnia 26 listopada 2018r. od godz. 14.00
Do dnia 29 listopada 2018r., wyjazd po obiedzie

W cenie szkolenia:
- zajęcia dydaktyczne ( wykłady + konsultacje)
- imienne zaświadczenie uczestnictwa
- teczka konferencyjna z kompletem autorskich materiałów szkoleniowych, notesem, długopisem
- 3 noclegi w pokoju 2-osobowym  (pok. 1-os. za dodatkową opłatą )
- pełne wyżywienie (od kolacji w dniu przyjazdu, do obiadu w dniu wyjazdu )
- relaks w Centrum SPA : korzystanie z basenu, sauny, sala fitness (szczegóły na stronie hotelu)

UWAGA
-możliwy udział w szkoleniu bez zakwaterowania
-istnieje możliwość zakwaterowania osoby towarzyszącej za dopłatą

-istnieje możliwość uczestnictwa w dowolnie wybranym dniu szkolenia.

Informacje dodatkowe:
  • w pierwszej kolejności prosimy zarezerwować miejsce na szkoleniu przez link [ Zapisz się na szkolenie ] - na dole tej strony
  • Następnie proszę pobrać dokument PDF "Karta zgłoszenia na szkolenie wyjazdowe"
  • Przesłanie zgłoszenia na naszym dokumencie (list, fax lub e-mail) wraz z kopią potwierdzenia wpłaty stanowi podstawę do wpisania na listę uczestników szkolenia.
  • Karta zgłoszenia jest prawnie wiążącą umową zawartą pomiędzy Centrum Promocji i Szkolenia SYSTEM s.c. a Zgłaszającym.
  • Po otrzymaniu karty zgłoszenia prześlemy szczegółowy harmonogram szkolenia

Drukuj do pdfWydrukuj formularz zgłoszenia Drukuj do pdfPobierz program Powiadom o najbliższym terminie szkolenia Powiadom o najbliższym terminie szkolenia Poleć szkolenie znajomemu
Copyright (c) 2024 Centrum Promocji i Szkolenia SYSTEM s.c. | 32-087 Zielonki, ul. Wiarusa 11 lok. 1, tel. 510 862 449; 514 953 569; 789 093 920; 12 4138182, 12 4104591 | System CMS: ICEportal 3 CMS | Polityka prywatności
Zamknij